برای نصب آیفون‌های سیماران اگر به روش ۵ سیم عمل کنید به سوییچر احتیاجی نیست. این روش نصب در بخش نصب آیفون تک واحده به طور کامل آموزش داده شده است. اما اگر بخواهید از سوئیچر استفاده کنید این آموزش را تا پایان بخوانید.

فرایند نصب آیفون سیماران با سویچر

برای این روش به این صورت عمل می‌کنیم. از هرواحد تا محل نصب سویچر (که معمولا پارکینگ است) ۴ سیم باید سیم‌کشی شود. مثل نقشه :

به این ترتیب تمام واحدها به سویچر وصل می‌شوند. برای اتصال پنل به سویچرنیز به ۴ سیم احتیاج داریم. که برای صدا، زنگ، تصویر و پنل استفاده می‌شوند. همچنین به ازای هر واحد یک سیم برای اتصال به شاسی زنگ احتیاج است. یعنی اگر ما آپارتمان ۱۰ واحده را سیم‌کشی می‌کنیم به ۱۴ عدد سیم احتیاج است. این سیم‌ها به ترتیب مانند تصویر زیر وصل می‌شوند.

برای تمام واحد‌ها به این ترتیب عمل می‌کنیم. و آیفون را با استفاده از سویچر راه اندازی می‌کنیم.

مزیت: در این روش از تجمع سیم ها پشت پنل بیرونی جلوگیری می‌کنیم. و تجمع سیم در باکسی که تعبیه شده در پارکینگ کنار سویچر است.

برای ساختمان‌های بیشتر از ۱۰ واحد

سیماران سویچر بالای ۱۰ واحد ندارد. بنابراین برای ساختمان‌های بیش از ۱۰ واحد به روشی دیگر عمل می‌کنیم. در این روش باید سویچرها را به هم اتصال داد. مانند شکل از cam out سویچر اول به cam in سویچردوم اتصال ایجاد می‌کنیم. به همین ترتیب برای سویچر های بعدی تا انتها.

پیشنهاد: بهتر است بعد از نصب کامل برروی سویچرها شماره واحد ها با ماژیک نوشته شود. با این کار برای عیب یابی دچار مشکل نخواهیم شد.

درباره admin

1 پاسخ به نصب آیفون سیماران با سوئیچر
  1. سلام. واقعا خیلی مفید و کامل و عالی و واضح بود. من خیلی مشکل داشتم این پست رو خوندم تموم مشکلاتم در مورد آیفون تعداد بالای سیماران حل شد. فقط میتونم بگم خدا خیرتون بده


[بالا]

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • یک + 19 =